Sunday - 26 January 2020

 

         
دومین جشنواره فین‌تک فارم بانک کشاورزی برگزار می‌شود
دومین جشنواره کسب و کارهای فین‌تک با عنوان  FintechFarm در روزهای 29 و 30 بهمن ماه برگزار می‌شود.
Read More  
دولت بریتانیا تراکنش‌های ارز دیجیتال را ردیابی می‌کند
دپارتمان مالیاتی دولت بریتانیا با اعلان یک قرارداد باز به مبلغ 130 هزار دلار از متخصصین دیجیتال درخواست طراحی نرم افزاری کرده است که از آن طریق بتوان رمزارزها را از زمان استخراج ردیابی کرد.
Read More  
نگاهی به عملکرد شرکت فناوری زنجیره بلوکی سبحان/ رونمایی از نسل جدید خودپردازهای فراهوشمند با نام تجاری اکسفا در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران
شرکت فناوری زنجیره بلوکی سبحان با معرفی نسل جدید خودپردازهای فراهوشمند با نام تجاری اکسفا Exfaبرای اولین بار در ایران، به پنجمین همایش تراکنش ایران می‌آید.
Read More  
آیا سرمایه‌گذاری در «بیت کوین» معقول است؟
اتفاقات بزرگ، تاریخ را به پیش و پس از خود تقسیم می‌کنند. اختراع چرخ، موتور بخار، تلفن، اینترنت و... هر کدام تاثیر شگرفی بر تاریخ بشر داشته‌اند. یکی از تازه‌ترین پدیده‌های ساخت انسان که گفته می‌شود تحول عظیمی را در اقتصاد جهانی و فناوری‌های دیجیتال به وجود می‌آورد، بلاکچین است.
Read More  
مقررات سنتی پاسخگوی توسعه فین‌تک‎‌ها نیست
سرمایه‎گذاری جهانی روی فناوری‌های مالی از ۴۰ ميليارد دلار گذشت.
Read More  
ممنوعیت یا بلاتکلیفی رمزارزها؟!
فناوری بلاک‌چین با نمایندگی بیت‌کوین چند سالی است که در جهان مورد توجه قرار گرفته است اما در ایران هنوز آن‌طور که باید به آن پرداخته نشده و علی‌رغم انفعالی که تاکنون در برخورد با فناوری بلاک‌چین و رمزارزها در ایران دیده شده است، به نظر می‌رسد در حال حاضر مهم‌ترین موضوع، تدوین سند راهبردی ملی برای وضعیت بلاک‌چین و رمزارزهاست تا در ابتدای امر تکلیف روشن شود که در هر کدام از حوزه‌ها، دقیقا چه کسی باید نظر بدهد.
Read More  
بلاک‌چین چیست؟
هر چند این روزها بلاک چین (Blockchain) به عنوان یک فناوری مطرح است اما کمتر کسی می‌داند که این فناوری نوین چیست و چه کارایی دارد؟
Read More  
بیت‌کوین‌ چگونه استخراج می‌شود؟
برای پاسخ به این سوال که بیت‌کوین‌ها چگونه استخراج می‌شوند باید گفت استخراج ارزهای دیجیتال اینگونه است که دستگاه‌های استخراج‌کننده (ماینرها) برای حل جواب معادله‌ای که پاداش آن همان بلاک‌چین یا ارز دیجیتال است، اعداد را یکی پس از دیگری امتحان می‌کنند تا سرانجام به نتیجه درست برسند.
Read More  
از بیت‌کوین بومی استقبال می‌شود؟
یک کارشناس بانکداری الکترونیکی معتقد است صرف نظر از این‌که ارز دیجیتال بومی به‌دلیل ماهیت ارزی که باید خارجی باشد، موضوعیت ندارد، اما حتی عنوانی مانند پول دیجیتالی هم با توجه به این‌که همان پول ریالی ما به صورت الکترونیکی است، جذابیت فناوری و سرمایه‌گذاری ندارد و از آن استقبال نمی‌شود.
Read More  
دلیل نگرانی‌ها از استخراج بیت‌کوین
برخی می‌گویند یکی از جذابیت‌های بیت‌کوین این است که مرکز آن در هیچ کشوری نیست، هیچ قانون‌گذاری بر آن نظارت ندارد و افراد در هر کجای دنیا بدون رعایت قوانین مالی و بدون نگرانی از افتتاح حساب می‌توانند پول جابه‌جا کنند؛ هرچند همین موضوع موجب شده کشورها از بابت ورود به این حوزه نگرانی داشته باشند.
Read More  
1 2 3 ... 7 8 9 >